Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Sezon Rajdowy Otwarty :)

               Sezon rajdowy w Zespole Szkół Salezjańskich w Przemyślu otwarty. W roku szkolnym 2019/2020 ostro ruszyliśmy na szlak. Na pierwszy ogień poszła cała nasza szkoła, czyli szkoła podstawowa i liceum. Korzystając z faktu, że pogoda zapragnęła pokazać na czym polega złota polska jesień, postanowiliśmy już na początku roku szkolnego wyruszyć na naszą specjalność szkolną - RAJD GUCIA. 01 października cała brać szkolna z wychowawcami i dyrekcją, wyruszyła na wędrówkę do podprzemyskiej Łętowni. Jeszcze na miejscu w naszym kościele  uczestniczyliśmy w Mszy Świętej  odprawionej przez naszego Księdza dyrektora  Wojciecha Strzeleckiego.  Był to dobry początek pięknego dnia. Po odprawie na placu przed szkołą ruszyliśmy długą kolumną marszową. Doświadczając każdego rodzaju nawierzchni i terenu, idąc szlakiem fortecznym, poszliśmy w stronę Biesiadni Koła Łowieckiego PONOWA w Łętowni. Pogoda dopisała nam fenomenalnie, a humory uczestników wyśmienite, nogi same parły do przodu, więc wędrowało się w miłej i przyjemnej atmosferze. Jako że rajd ma charakter integracyjny, nikt nie protestował przeciw załamaniu się szyku, po zejściu z traktu z ruchem drogowym. Początkowy porządek klas w marszu, wymieszał się, tak że każdy mógł się nagadać i zapoznać z nowymi kolegami. Bardzo ucieszył nas fakt, że wraz z nami szła bardzo liczna grupa absolwentów. Dowodzi to, że czas spędzony u nas uważają za udany, czują się z nami związani i nie maja nas dosyć. Widok na dolinę Sanu i Łętowianki znad wzgórza obok Fortu VII, był szczególnie urzekający i obfotografowany.  W Biesiadni, po szalonym zbiegnięciu ze wzgórza, czekali na nas rodzice z poczęstunkiem i rozpalonym ogniskiem. Po posiłku rozpoczęły się zabawy, śpiewy, tańce i Szkolny Turniej Przeciągania Liny. Godziny spędzone na wspólnym przebywaniu minęły niepostrzeżenie, ale za to na pysznej zabawie, wzajemnym poznaniu, śmiechu i nie kończących się rozmowach.

  K. Mazur

   

  Logowanie