Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Zakończenie roku szkolnego

  2019/2020

                         To był dziwny rok szkolny, wyjątkowy. Takiego jeszcze nie było.

  Może dlatego, że drugi semestr odbywał się w większości w formie zdalnej online.

  Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie  z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania.

  Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale.

              Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

               Uroczystość zakończenia roku szkolnego także wyglądała inaczej niż w poprzednich latach.

             W czwartek ,25 czerwca, spotkaliśmy się o godz. 16 na Mszy Św., na której nie tylko dziękowaliśmy za miniony rok szkolny, ale także żegnaliśmy ósmoklasistów.

            Wręczenie świadectw, które odbyło się dzień później, również wyglądało inaczej niż do tej pory, kiedy to spotykaliśmy się w szkolnej auli na uroczystej akademii kończącej zmagania szkolne. Tym razem, spotkaliśmy się w Kościele OO. Salezjanów w małych grupach klasowych wraz z wychowawcą i Ks. dyrektorem, zachowując, niestety, reżim sanitarny.

             Co przyniesie nam przyszłość? Jak będzie wyglądał wrzesień i rozpoczęcie nowego roku szkolnego? Czas pokaże. Na razie odpoczywajmy i zbierajmy siły na to co przyniesie nam los.

   

  BB


   

  SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM :)

        Kangur Matematyczny – online | SP nr 38  Nasie uczniowie ponownie odnieśli sukces w  Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” organizowanym pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki przez Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie Naszej Szkoły:

  Bardzo dobry wynik uzyskała: Zuzanna Guty, kl.4
  Wyróżnieni zostali: Tymoteusz Górak, kl.7
  Kinga Opryszko, kl. 6
  Iga Gaweł, kl.6
  Wiktoria Tkaczyk, kl.6

  Uwaga !

                      Znalezione obrazy dla zapytania: nauczanie online obrazek

                                OGŁOSZENIE !

         Drodzy Rodzice oraz Uczniowie

   

       

   

                       W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych, Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu realizuje naukę on-line. W związku z tym uczniowie zobowiązani są do codziennego (do godz. 9.00) logowania się na swoim końcie w dzienniku elektronicznym w celu sprawdzenia nowych wiadomości oraz informacji od swoich wychowawców i nauczycieli.

  Uwaga !!

  KOMUNIKAT

             W związku z decyzją Ministra Edukacji zajęcia w Zespole Szkół Salezjańskich zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone całkowicie. Wszyscy uczniowie nie przychodzą do szkoły.

                Proszę o zgłaszanie wychowawcom w świetlicy, które dzieci przyjdą w dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek) i w jakich godzinach, oraz dla kogo zamówić obiad.

   

            W związku z powyższym  nie odbędzie się w podanym terminie 20 marca 2020 r. WYWIADÓWKA 

  oraz 21 marca 2020 r. DZIEŃ OTWARTY

  Nowy termin DNIA OTWARTEGO zostanie ustalony i podany w późniejszym czasie.

  „Boski bal” w Liceum Salezjańskim w Przemyślu

                     Karnawał to radosny czas pomiędzy Świętem Trzech Króli przypadającym 6 stycznia, a środą popielcową. To okres hucznych zabaw w gronie znajomych, spotkań z przyjaciółmi, najczęściej przy dobrej muzyce. Ważnym elementem zabaw jest maska, przypominająca twarz ludzką lub zwierzęcą, znana  jako nakrycie twarzy lub głowy,  często wymodelowana w drewnie lub innym tworzywie, którą uczestnicy używają podczas zabawy. W tym czasie organizowane są wspaniałe bale, maskarady, które często prowadzi wodzirej. Przykładem może być karnawał w Wenecji. Eleganckie stroje panów i piękne suknie pań dodają splendoru spotkaniom. Nie inaczej było w Salezjańskim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, gdzie 25 lutego odbył się „Boski bal”. W sali kolumnowej, odpowiednio zaaranżowanej na ten wieczór, przy akompaniamencie zespołu „Co gramy?” bawili się licealiści, absolwenci oraz zaproszeni goście. Jedni w galowych strojach, inni w przebraniach. Do wspólnej zabawy włączyli się również pedagodzy. Taneczne pląsy przy dobrej muzyce trwały do późnych godzin, a wzbogacił je występ wokalny utalentowanych dziewczyn z naszej szkoły. Należy podkreślić, że inicjatywa zorganizowania Boskiego balu pojawiła się wśród młodzieży licealnej zaangażowanej w Samorządzie Szkolnym, a główną koordynatorką przedsięwzięcia była przewodnicząca szkoły - Karolina Łach.

   A.Szymańska

  Logowanie