Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Szkoła Podstawowa - film promocyjny

 

 
 

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Klasa 5 w kręgielni :)

       Klasa 5 wraz z wychowawczynią spędziła bardzo miłe chwile w przemyskiej kręgielni Japa. Celem wyjścia była integracja zespołu klasowego oraz aktywny wypoczynek przy zdrowej rywalizacji sportowej. Po sportowych emocjach przyszedł czas na wspólny posiłek w postaci pysznej pizzy. Wszyscy świetnie się bawili i już czekają na kolejne wyjście.

 

The Big Challenge

           W czwartek , 17 czerwca, zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy w dniu 13 kwietnia 2021 roku wzięli udział w internetowym Międzynarodowym Konkursie The Big Challenge. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły z klas 4 – 8, na czterech poziomach zaawansowania.

         Konkurs trwał 45 minut i w formie testu wielokrotnego wyboru sprawdzał znajomość słownictwa, gramatyki, zagadnień kultury krajów anglojęzycznych, umiejętność rozumienia tekstów czytanych i słuchanych, a nawet znajomość poprawnej wymowy. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim. Uczniowie przygotowywali się do konkursu korzystając z platformy udostępnionej przez organizatora konkursu „The Big Challenge”.

           W tym roku do konkursu przystąpiło 311 531 uczniów z 9 państw europejskich. W Polsce łącznie wzięło udział 11 580 uczniów z 417 szkół.

          W naszej szkole najlepiej poradziła sobie uczennica klasy 5 – Zuzanna Guty, II miejsce zdobyła uczennica klasy 4 – Malwina Sowa, a III miejsce w szkole przypadło uczennicy klasy 7 – Kindze Opryszko.

           Serdecznie gratulujemy naszym wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania ich wspaniałej pasji do nauki języka angielskiego!

E. Winiarczyk

DZIEŃ MAMY I TATY

         Mama i tata to najważniejsze osoby w naszym życiu. Aby wyrazić naszą wdzięczność uczniowie klas 1-3 przygotowali dla nich niespodziankę: klasa pierwsza zaprezentowała bajkę pt. CZERWONY KAPTUREK, uczniowie klasy drugiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, a klasa trzecia przedstawienie w oparciu o opowiadanie ks. M.Malińskiego JEST TAKI KWIAT. Wystąpienie uczniów na scenie szkolnej auli dało możliwość zaprezentowania i rozwinięcia ich aktorskich uzdolnień, a rodzicom sprawiło niesamowitą radość i wywołało wiele wzruszeń.

A. Jasińska-Lisowska

Klasa 4 się relaksuje :)

           W słoneczny i ciepły piątek,  piąteczek, piątunio czwartoklasiści postanowili wspólnie spędzić czas na pełnym relaksie. Najpierw obejrzeli film Psy i koty w kinie Helios, a następnie, przemierzając pieszo Park miejski udali się w kierunku Kopca Tatarskiego, aby pozjeżdżać na torze saneczkowym. W chwili wolnej posilali się pysznymi i orzeźwiającymi lodami. Wycieczkę uznajemy za udaną, bo czas spędzony razem jest bezcenny🙂

B. Brożyniak

Sukces w konkursie matematycznym !

        Matematyka to królowa nauk! A to nasi laureaci w konkursie matematycznym "Leon". W konkursie wzięło udział 2838 uczniów z całej Polski. Nasi najlepsi uczniowie uplasowali się w pierwszej dwudziestce! Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Dzień dziecka klas 1-3

         Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo radośnie świętowali DZIEŃ DZIECKA. Pod opieką swoich wychowawców wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszy etap świętowania rozpoczęli oglądając spektakl KAJTUŚ CZARODZIEJ w TEATRZE MASKA.
KAJTUŚ CZARODZIEJ to sztuka oparta na motywach powieści Janusza Korczaka. Główny bohater- Kajtuś jest chłopcem o wielkiej wyobraźni. Spektakl uczy młodego widza o tym, że należy doceniać wszystko, co nas otacza. To historia, o tym jak ważna jest równowaga między wyobraźnią, a rzeczywistością i odpowiedzialnością.
Później wszyscy udali się do PARKU ROZRYWKI KOLORADO na odrobinę zdrowego szaleństwa. Ogromny tor przeszkód był dla dzieci nie lada wyzwaniem, a drabinki, sznury, zjeżdżalnie, labirynty i różne trudne przejścia zapewniły doskonałą zabawę i trening energetyczny. Po tak wielkich wyczynach przyszedł czas na posiłek, a i apetyt dopisywał- pizza smakowała znakomicie.
           Wszyscy radośni, pełni wrażeń szczęśliwie powrócili do Przemyśla.

A. Jasińska-Lisowska

WARSZTATY CERAMICZNE

          W dniu 13 maja uczniowie kl.2 uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w PRACOWNI ARTYSTYCZNO- WRSZTATOWEJ- CERAMICZNY LIS.
Celem zajęć była edukacja i popularyzacja tradycji i rzemiosła ludowego, a w szczególności ginących zawodów naszego regionu.
Uczestnictwo w warsztatach uczy szacunku do kultury ludowej, skupienia i cierpliwości, rozwija wyobraźnię, uzdolnienia plastyczne. Prowadzi do budowania konkretnych, pozytywnych zainteresowań, ponadto inspiruje do twórczych działań czego doznali drugoklasiści.

A. Jasińska-Lisowska

Konkurs czytelniczy - rozdanie nagród

        17 maja w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród tegorocznym laureatom konkursu czytelniczego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Końcowa klasyfikacja: Grupa młodsza: 1 miejsce Aleksandra Papała i Kinga Kruk (klasa 4); 2 miejsce Hanna Radochońska (4 klasa); 3 miejsce Antonina Tomaszewska-Bober (4 klasa). Grupa starsza:
         1 miejsce Milena Szozda (8 klasa); 2 miejsce Amanda Kopańska (8 klasa) i Antoni Radochoński (6 klasa); 3 miejsce Victoria Lupa (6 klasa). Grupa najstarsza/liceum: 1 miejsce Wiktoria Łanica (2 C LO); 2 miejsce Wiktoria Mulas (1 LO); 3 miejsce Gabriela Bober (2 C LO). Gratulujemy!

A. Szymańska

Logowanie