Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Szkoła Podstawowa

Scenografia do serii bajek Gang Słodziaków

          

             W środę, 16 października, klasy 2 i 3 szkoły podstawowej wykonały przepiękne scenografie nawiązujące do bajek Gang Słodziaków Renaty Piątkowskiej. Wszystkie elementy dekoracji dzieci wykonały przy wsparciu wychowawców, pani z plastyki, pań z j. angielskiego, pani z biblioteki i rodziców. Leśna polanka, na której pojawiły się zwierzątka z bajki była dziełem wyobraźni. Oprócz tytułowych słodziaków, którymi stali się uczniowie przygotowując maseczki i przynosząc pluszaki, w scenografii pojawiły się drzewka z papieru pakunkowego, grzybki z rolek, kartonu i starej parasolki, sowy z tektury, listki z papieru, potoczek z folii i inne drobiazgi. Fotografie dekoracji zostały wysłane na ogólnopolski konkurs, w którym Biedronka ufunduje dla 15 szkół 3 tyś. zł na księgozbiór dla biblioteki szkolnej oraz nagrody dla uczestników i wychowawcy. Należy podkreślić, że część dekoracji wykonana została z surowców wtórnych. Recykling, ekologia to dziś ważne zagadnienia. Konkurs miał na celu uświadomienie dzieciom, że wiele materiałów można wykorzystać powtórnie, a segregując odpady dbamy o środowisko. Oprócz udziału w konkursie, dzieci poszerzyły swoją wiedzę ekologiczną, a scenariusze zajęć nadesłane przez Biedronkę wykorzystano na zajęciach z uczniami. Przygotowanie dekoracji wymagało współpracy i zaangażowania wszystkich. Seria Gang Słodziaków cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych, o czym świadczą piękne rysunki, przedstawiające bohaterów z leśnej polany. Kolejnym etapem będzie konkurs czytelniczy.

    A. Szymańska

Dzień Nauczyciela oraz Pasowanie na ucznia klasy 7 SP i klas I LO

          

            14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z tej okazji w Naszej Szkole odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klasy 7 i 8 SP oraz klasy 1 i 2 LO.  W tym dniu uczniowie klasy siódmej Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz trzech klas pierwszych Salezjańskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego złożyli także uroczyste ślubowanie i zostali tym samym przyjęci do szkolnej społeczności.

Ł.Panyło

Pasowanie klasy I i IV Szkoły Podstawowej

                

           W dniu 11 października, wypowiadając słowa przysięgi, uczniowie klasy 1 i 4 zostali oficjalnie przyjęci do naszej Salezjańskiej Szkolnej Rodziny. Słowa „zaginęła Dyrekcji szabla” na szczęście okazały się tylko częścią prezentowanego z tej okazji scenariusza. Po uroczystości pasowania wspomnianą szablą, Ksiądz Dyrektor przybliżył zgromadzonym historię tej ceremonii, sięgającą aż XII wieku. Po części artystycznej i oficjalnej dzieci udały się na przygotowany przez rodziców poczęstunek.

E. Winiarczyk

Szkolny mistrz ortografii

          

           Tegoroczne dyktando tematyką nawiązywało do wakacji, podróży i spełniania marzeń. Uczestnicy pisali tekst naszpikowany różnorodnymi wyrazami, których pisownia na co dzień  sprawia kłopoty. Jedni chcieli spróbować swoich sił, inni przyszli przygotowani i pozytywnie nastawieni.  Każdy, kto popełnił kilka błędów, mógł obejrzeć swoją pracę i zapamiętać prawidłową pisownię.

 

 

Końcowa klasyfikacja:

Milena Szozda - Szkolny mistrz ortografii

2 miejsce –Mikołaj Łanocha

3 miejsce – Gabriela Orzechowska i Amanda Kopańska

4 miejsce – Iga Gaweł

5 miejsce – Gabriela Rosa i Dominik Dzwonik 

Gratulujemy!!!

A.Szymańska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            

          Są różne święta. Właściwie codziennie jest jakieś święto i okazje do świętowania można by mnożyć i mnożyć... i mnożyć...  i 4 października obchodziliśmy  w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania, która miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przez cały tydzień trwały przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Potem, już 4 października, było sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Chętnych było bardzo wielu, szczególnie wśród klas najmłodszych. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na pięć  pytań  - otrzymał tytuł Eksperta tabliczki mnożenia oraz symboliczną legitymację.
Wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy.

                                                              R. Kuźmińska

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 1955

Wczoraj 2059

W tym tygodniu 9866

W tym miesiącu 40294

Razem 1691829