Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaSzkoła Podstawowa - film promocyjny

Wspólne kolędowanie - koncert kolęd

                Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem bożonarodzeniowym.  Pieśni bożonarodzeniowe zostały nazwane „kolędami” dopiero w XVI wieku, wcześniej określane były jako rotuły. Do Polski tradycja śpiewania kolęd przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza (XV wiek). Zaczęto tłumaczyć pieśni łacińskie i czeskie na język polski. Za przysłowiowy „złoty wiek polskich kolęd” uważa się przełom XVII i XVIII wieku, kiedy doszło do znacznego wzrostu popularności pieśni bożonarodzeniowych. Za najstarsze kolędy uważa się: „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” oraz „Jezus malusieńki”. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan.  Dlatego też ostatni dzień przed feriami świątecznymi w naszej Szkole to nie tylko tradycyjne jasełka oraz wigielie klasowe, ale także współne kolędowanie. Tradycją naszej Szkoły jest koncert kolęd w wykonaniu uczniów poszczególnych klas wraz z wychowawcami.

Ł.P.

Przy wigilijnym stole

                 Ostatni dzień przed feriami świątecznymi zarezerwowany jest w naszej szkole na wspólne świętowanie i oczekiwanie na nadchodzące Boże Narodzenie. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, radosny a nawet magiczny. To czas rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania i refleksji. Dlatego dbamy o tę tradycję i corocznie przygotowujemy Wigilie klasowe.   W piątek, 20 grudnia, w pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uczniowie wraz z nauczycielami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie był poczęstunek. Nie zabrakło również  wspólnego kolędowania i opowiadania o rodzinnych tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. W każdej klasie było bardzo uroczyście i świątecznie.

                                                                                                                                                                                            BB

Konkurs plastyczny uczniów klas 1-3

            Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAŚNI LUB BAJKI organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Przemyślu. Wśród wielu uczestników konkursu uczennicy klasy pierwszej Aleksandrze Orzechowskiej udało się zdobyć wyróżnienie. Ola zaprezentowała w swojej pracy SŁODZIAKÓW bohaterów bardzo popularnej książki dla najmłodszych GANG SŁODZIAKÓW.
Serdecznie gratulujemy!

A. Jasińska- Lisowska

Wizyta Strażaków

            W środę, 8 stycznia, gościliśmy w szkolnej auli strażaków  z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję obejrzeć sprzęt gaśniczy oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca strażaków. Goście zadawali różnorodne pytania, m. in. kto jest patronem strażaków, a za poprawne odpowiedzi rozdawali upominki.  Główne nagrody, miniaturowy kask strażaka i skarbonkę-figurkę strażaka otrzymali Hania Radochońska z klasy 3 i Jakub Hapon z klasy 5. Spotkanie ze strażakami było kolejnym z zaplanowanych, które przybliżają  specyfikę pracy służb mundurowych.

A.Szymańska

MIKOŁAJKI W FILHARMONII PODKARPACKIEJ

              W dniu 4 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się premiera spektaklu Piotra Czajkowskiego JEZIORO ŁABĘDZIE. Pełna widownia, a wśród niej uczniowie naszej szkoły - klasa trzecia i piąta wspólnie obejrzeli historię najsłynniejszego baletu. Najlepsi artyści polskiej sceny ART DANCE przy muzyce FILHARMONII PODKARPACKIEJ zaprezentowali wyjątkową technikę tańca klasycznego. Ciekawa choreografia, piękne kostiumy i proste przesłanie wzbudziło wielki zachwyt widowni. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarowywał dzieciaki słodkościami.

A.Jasińska-Lisowska

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 905

Wczoraj 2409

W tym tygodniu 13797

W tym miesiącu 55054

Razem 1912378