Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

                       

   

   

   

   

   

   

                       Nasza szkoła uczestniczy w II edycji konkursu edukacyjnego organizowanego przez Biedronkę, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas najmłodszych. Każdy uczeń otrzymał kartę czytelnika na 21 dni. Rodzice potwierdzają systematyczne czytanie, w zamian uczniowie otrzymują kolorowe naklejki z bohaterami serii Gang Słodziaków. Miłym upominkiem dla dzieci są kolorowe zakładki, które przydają się do codziennego czytania.
                 Kolejnym etapem akcji w październiku będzie Dzień Głośnego Czytania, na który uczniowie klas najmłodszych szkoły podstawowej przygotują dekorację klas, nawiązującą do przygód Gangu Słodziaków. Dekoracja będzie wykonana z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu). Zdjęcia dekoracji zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs, w którym 15 szkół wygra dofinansowanie bibliotek szkolnych w wysokości 3000 zł każda na zakup księgozbioru. Biedronka, która jest fundatorem nagród nagrodzi również uczniów ze zwycięskich klas oraz ich nauczycieli.
                   30 października odbędzie się natomiast szkolny konkurs czytelniczy z serii 4 książeczek Gang Słodziaków Renaty Piątkowskiej dla chętnych uczniów    z najmłodszych klas.

     A.Szymańska

  Logowanie