Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  "Spotkanie z historią..."

             

                      Dnia 25 września 2019 r. klasa VII i VIII SP oraz klasa I, II i III LO udały się wraz  z wychowawcami do kina na prezentację filmu pt: „Piłsudski – to nie miało prawa się stać”. Była to okazja aby uczniowie naszej Szkoły zapoznali się bliżej z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego – wielką postacią z kart historii odradzającej Polski.

                      Film ten wpisuje się bowiem w ważne dla młodego pokolenia dyskusje o patriotyzmie, szacunku dla bohaterów narodowych oraz szukania autorytetów. Kontynuując nasze spotkanie z historią uczniowie klasy VII, VIII oraz I LO udały się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla, gdzie mieli okazję przenieść się w przeszłość i zobaczyć ekspozycję wnętrz mieszczańskich z XIX i początku XX wieku, atelier najsłynniejszego fotografa przemyskiego B. Hennela oraz zobaczyć dawną klasę szkolną z oryginalnym wyposażeniem oraz eksponatami. Nasze spotkanie z historią zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.                                    Ł.P.

  Logowanie