Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Częstochowa - Forum Młodzieży

                 

    24 września 2019 r. na Jasnej Górze w Częstochowie odbyło się XIX OGÓLNOPOLSKIE FORUM MŁODZIEŻY SZKÓŁ KATOLICKICH.

                  W Auli o. A. Kordeckiego zebrało się ponad 2000 młodzieży ze szkół katolickich.

     Myślą przewodnią był cytat biblijny: „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!” 1 Kor 16, 14

                   

                          Naszą szkołę reprezentował ks. Dyrektor wraz z delegacją 4 uczniów liceum (Karolina, Patrycja, Leon i Adrian). Powitał uczestników Ks. Zenon Latawiec - przewodniczący Rady Szkół Katolickich. Animacją muzyczną zajął się zespół „Projekt Fausystem” z Oświęcimia z solistką Aleksandrą Nykiel. Konferencję o Miłości bardzo dynamicznie wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak, który w 10 punktach nakreślił cechy miłości. Świadectwem 19 letniego życia małżeńskiego, radościami i troskami, podzielili się aktorzy Dominika i Michał Chorosińscy. Nie zabrakło też adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Bp Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich. Po obiedzie na Wałach Jasnogórskich przeżyliśmy Drogę Krzyżową, która zakończyła spotkanie.

  Logowanie