Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

               

                      27.11.2019 r. uczniowie klas 1 i 2 pod opieką nauczycieli: Agaty Mosoń  i Beaty Biały byli na wycieczce dydaktycznej w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W ciągu trzech godzin dzieci poznały proces produkcji szkła w teorii i w praktyce.  W tym niezwykłym muzeum eksponaty można dotykać, obserwować jak powstają, a nawet współtworzyć.Zwiedzanie rozpoczęliśmy w budynku głównym, gdzie przewodnik odkrywał przed nami tajniki produkcji szkła. Po zejściu na najniższe piętro muzeum dzieci znalazły się przy piecu hutniczym gdzie z bliska mogły obserwować z czego i jak powstaje szkło.Następnie odwiedziliśmy warsztaty obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo wzięli udział w projekcji filmu prezentującego historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy.Dzieci zwiedziły również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogły poznać  na czym polega kunszt artystów szkła.  Zwiedziły interaktywne sale, poznały różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyły w eksperymentach i zabawach, poznały zasadę działania światłowodów i kalejdoskopów. Kolejnym etapem wycieczki był udział w warsztatach malowania bombek. Każdy uczestnik otrzymał bombkę, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, powstały unikatowe arcydzieła, a w nagrodę mali artyści mogli wybić medal ze szkła. Pobyt w Centrum zakończył się zakupami w firmowym sklepie, gdzie eksponaty zachwycały pięknem i oryginalnością. Po tak atrakcyjnie spędzonym czasie udaliśmy się do pobliskiej restauracji na smaczny posiłek. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.


   

  Logowanie