Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  CECYLKA

                    Święta Cecylia żyła w III wieku naszej ery. Była rzymianką i w Rzymie poniosła męczeńską śmierć. Według legendy w czasie tortur śpiewała, wielbiąc Pana Boga, dlatego współcześnie jest patronką chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w kościele katolickim 22 listopada.

  Właśnie tego dnia odbył się w naszej szkole konkurs dla uzdolnionych muzycznie uczniów zarówno ze szkoły podstawowej, jak i liceum. Spośród wielu uczestników jurorzy wybrali zwycięzców w trzech kategoriach – utwór instrumentalny, śpiew i taniec.

  29 listopada mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać nagrodzonych w czasie galowego koncertu „Cecylka”.  Najliczniej była reprezentowana kategoria śpiewu. Dlatego postanowiono podzielić uczestników na dwie grupy wiekowe – uczniów szkoły podstawowej z klas od pierwszej do szóstej oraz młodzieży z klas siódmej i ósmej oraz liceum.                                                                                                                                                                                        

  I miejsce w tej kategorii zdobyła Julita Wilk z klasy II. Jej piosenka pt. „Niepodległość”   była  hołdem złożonym Polsce i jej bohaterom.

  Zdobywczynią II miejsca została uczennica I klasy Lena Szydłowska, która na przekór jesiennej pogodzie wykonała piosenkę „O wiośnie”

  III miejsce w kategorii  śpiewu zajęła  Zuzanna Maziarz z klasy III, wykonując piosenkę pod tytułem „Dwie bajki”.

  Laureatkami pierwszego miejsca wśród starszej młodzieży zostały trzy śpiewające dziewczyny, którym akompaniowała Judyta Daraż. Karolina Łach, Julia Bielańska i Patrycja Felczyńska w piosence „Stand by me” opowiedziały o miłości, która przezwycięży każdą przeszkodę. 

  Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Puk, która wykonała piosenkę „Ojciec świata”.

  III miejsce, przy akompaniamencie Bernadety Mik, wyśpiewała sobie  Zuzanna Mazur, która wykonała utwór „Miejcie nadzieję”.

  Nasi uczniowie wielbią świętą Cecylię także tańcem. W tym roku szkolne mistrzynie baletu wystąpiły w różnym repertuarze.

  Ognistą salsę zatańczyła zdobywczyni I miejsca – pełna ekspresji Luiza Świetlicka z klasy VII.

  W klasycznym układzie baletowym wystąpiła zdobywczyni II miejsca – Hanna Radochońska z klasy III.

  III miejsce zajęła Milena Sidorów z III klasy szkoły podstawowej, która ponownie zaprezentowała gorące rytmy salsy.

  W kategorii – utwór instrumentalny zwycięzcą został Marek Krzeszowski z klasy V, który z wirtuozerią wykonał dwie różnorodne kompozycje na akordeonie.

  Na koniec jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom otrzymanych nagród i dziękujemy za przeżycia, których nam dostarczyli.

  I. Grzęda
   

  Logowanie