Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Spotkanie poświęcone gatunkom zagrożonym

                   Stała współpraca naszej szkoły z Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym przynosi wymierne korzyści. 11 grudnia na terenie szkoły odbyło się spotkanie w całości poświęcone ochronie dziko występujących populacji zwierząt i roślin, gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES). Uczniowie dowiedzieli się jakich pamiątek nie powinni przywozić z wakacji. Panie prowadzące pokazały skóry zwierząt m.in. węży, krokodyli, z których powstają torebki, obuwie  i inne wyroby galanteryjne. Prezentowane przedmioty zostały skonfiskowane na granicy.  Dzieci zobaczyły na prezentacji, które gatunki objęte są całkowitą ochroną, gdyż grozi im wyginięcie. Kłusownictwo, nielegalny handel niszczą środowisko naturalne. Zwierzęta wyrwane ze swoich siedlisk giną w transporcie lub resztę życia spędzają w niewoli. Celem warsztatów było podniesienie świadomości na temat presji człowieka na dziko żyjące gatunki roślin i zwierząt. Krótkie migawki z warsztatów nakręciła TVP Rzeszów.

  A.Szymańska

  Logowanie