Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Święty Jan Bosko – „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży

  „Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać - to najlepsza filozofia.”

  Św. Jan Bosko

   

              Ks. Bosko należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel Oratorium oraz zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym bądź uprzedzającym.

              31 stycznia przypada rocznica śmierci ks. Bosko i dlatego postanowiliśmy uczcić w szczególny sposób jedną z najważniejszych osób dla społeczności Salezjańskiej. Dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św., którą poprowadził gość z Zabrza, ks. Damian Kempa.

                Po szkolnej kolędzie, kończącej okres Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole, klasy młodsze wzięły udział w konkursie plastycznym poświęconemu osobie ks. Bosko. Starsze klasy uczestniczyły w krótkiej akademii, podczas której młodzież mogła wysłuchać przekazu skierowanego do nich od generała zakonu Salezjanów ks. Ángela Fernándeza Artime, dziesiątego generała po założycielu księdzu Bosko. Nasze piękne licealistki zaśpiewały Ks. Bosko, a ks. Michał przypomniał postać i życie naszego Świętego.

                    Radosnym akcentem kończącym ten uroczysty dla nas dzień była włoska gra losowa „Tombola”, nad którą pieczę sprawowali przy pomocy SU p. A. Osiewicz i ks. M. Libor. Jak zwykle było przy tym dużo dobrej zabawy, a znakomity refleks wielu zaowocował szybkim zgłoszeniem skreślonych na swojej karcie wylosowanych liczb. Radosne świętowanie zakończyło się wręczeniem nagród rzeczowych, a dla wszystkich wychowanków nagrodą pocieszenia były słodycze.

                                                                                                                                                                                          BB

  Logowanie