Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  „Boski bal” w Liceum Salezjańskim w Przemyślu

                     Karnawał to radosny czas pomiędzy Świętem Trzech Króli przypadającym 6 stycznia, a środą popielcową. To okres hucznych zabaw w gronie znajomych, spotkań z przyjaciółmi, najczęściej przy dobrej muzyce. Ważnym elementem zabaw jest maska, przypominająca twarz ludzką lub zwierzęcą, znana  jako nakrycie twarzy lub głowy,  często wymodelowana w drewnie lub innym tworzywie, którą uczestnicy używają podczas zabawy. W tym czasie organizowane są wspaniałe bale, maskarady, które często prowadzi wodzirej. Przykładem może być karnawał w Wenecji. Eleganckie stroje panów i piękne suknie pań dodają splendoru spotkaniom. Nie inaczej było w Salezjańskim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, gdzie 25 lutego odbył się „Boski bal”. W sali kolumnowej, odpowiednio zaaranżowanej na ten wieczór, przy akompaniamencie zespołu „Co gramy?” bawili się licealiści, absolwenci oraz zaproszeni goście. Jedni w galowych strojach, inni w przebraniach. Do wspólnej zabawy włączyli się również pedagodzy. Taneczne pląsy przy dobrej muzyce trwały do późnych godzin, a wzbogacił je występ wokalny utalentowanych dziewczyn z naszej szkoły. Należy podkreślić, że inicjatywa zorganizowania Boskiego balu pojawiła się wśród młodzieży licealnej zaangażowanej w Samorządzie Szkolnym, a główną koordynatorką przedsięwzięcia była przewodnicząca szkoły - Karolina Łach.

   A.Szymańska

  Logowanie