Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa - film promocyjny

   

   
   

  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Ilustrator książek – ciekawy zawód

                     Uczniowie naszej szkoły często spotykają się z różnymi ciekawymi osobami, podróżnikami, muzykami, czy pisarzami. 9 października klasa 5 spotkała się z ilustratorką książek dla dzieci w Bibliotece Publicznej przy ulicy Grodzkiej w ramach II Festiwalu książki „Między pokoleniami”. Pani Kasia Kołodziej ma w swoim dorobku przepiękne, kolorowe ilustracje do znanych tytułów książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania na dużym ekranie pokazywała uczniom, jak powstają ilustracje, jakich technik używa tworząc prace, które rysunki są według niej najlepsze. Co ważne, zachęciła do tworzenia własnych prac. Owocem spotkania były ilustracje stworzone przez naszych uczniów do przytoczonego fragmentu książki Ada strażniczka skarbu. Zainspirowani uczniowie stworzyli wyjątkowe ilustracje, które oceni komisja konkursowa. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

  A.Szymańska

  Logowanie