Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Łączymy siły w przeciwdziałaniu cyberprzemocy w szkołach

Od roku szkolnego 2015/2016 Gimnazjum Salezjańskie w Przemyślu uczestniczy w projekcie “Joining Forces To Combat Cyber Bullying in Schools” (Łączymy siły w przeciwdziałaniu cyberprzemocy w szkołach) - jako jedna z dwóch szkół w Polce.

Projekt finansowany jest z funduszy Europejskiego Programu Daphne i organizowany jest przez osiem organizacji pozarządowych z pięciu krajów członkowskich Unii Europejskiej: Polski, Niemiec, Włoch, Słowenii i Węgier. W działania projektu zaangażowanych będzie sześćdziesięciu pracowników organizacji pozarządowych, sześciuset nauczycieli, wychowawców i dyrektorów szkół oraz około sześciu tysięcy uczniów.

Projekt realizowany jest od stycznia 2015 do grudnia 2016 roku. Centralnym jego założeniem jest wdrożenie narzędzi pomocnych w prewencji i interwencji w sytuacjach konfliktowych w szkołach oraz rozwinięcie u uczniów zdolności do rozwiązywania swoich własnych sytuacji problemowych.

Nauczyciele Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu zostaną przeszkoleni w zakresie stosowania mediacji rówieśniczych oraz tzw. „No Blame Approach” – metody interwencji przeciw przemocy, powstałą w Anglii i stosowaną już w kilku krajach Europy. Zainteresowani nauczyciele i uczniowie – utworzą Klub Mediacyjny, który będzie działał od stycznia 2016 do grudnia 2016,  w ramach którego zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie teorii i praktyki mediacji rówieśniczych.

Partnerem w projekcie ze strony Polski jest Stowarzyszenie Fiore http://www.profiore.fimeo.pl/, Prezesem którego jest wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL - psycholog, doradca zawodowy, Kierownik Katedry Psychologii Rehabilitacji KUL.

 

Logowanie