Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

O projekcie

                                                                                         

           Od 2016 roku nasi uczniowie biorą udział w programie Sally Ride EarthCam. Jest to projekt organizowany przez NASA, w którym można uzyskać zdjęcia wytypowanych przez siebie obszarów na powierzchni Ziemi wykonanych z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Nazwa projektu – EarthKAM – w rozwinięciu oznacza Earth Kknowledge Acquired by Middle school students. Dzięki udziałowi w projekcie Sally Ride EarthKAM uczniowie mogą zgłosić propozycje wykonania z orbity okołoziemskiej zdjęć wskazanych punków na powierzchni Ziemi. Zgłoszenia są kierowane do kamery zamontowanej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i po ich wykonaniu są przesyłane na Ziemię. Potem uczniowie mogą oglądać i analizować zdjęcia za pomocą witryny internetowej projektu. Projekt wywodzi się od pomysłu dr Sally Ride, pierwszej Amerykanki w kosmosie, która zainicjowała go w 1995 roku.

          W tym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie międzyprzedmiotowym z geografii i informatyki pt. „Piękno rzek i ich dorzeczy”. Na podstawie zdjęć wykonanych w misji jesiennej przygotowali prezentacje multimedialne:

 

Prezentacja Marka Krzeszowskiego z klasy 6 SP

Prezentacja Antoniego Radochońskiego z klasy 6 SP

Prezentacja Aleksandry Kielar z klasy 7 SP

Prezentacja Kingi Opryszko z klasy 7 SP

 Prezentacja Wiktorii Tkaczyk z klasy 7 SP

Prezentacja Marecela Grzegorka z klasy 8 SP


 

Logowanie