Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

         Pieśni patriotyczne są zapisem specyficznych losów Polaków na przestrzeni wieków i stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego narodu. Zawsze były i nadal są manifestacją naszej tożsamości narodowej, dlatego nie możemy dopuścić, by zostały zapomniane. Takie spotkania jak dzisiaj mają przypominać nam o dorobku minionych pokoleń, o miłości i przywiązaniu do własnej Ojczyzny. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała siły, otuchy i nadziei.

       Z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości zespoły klasowe naszej szkoły zaprezentowały wybrane pieśni patriotyczne, wkładając niemało trudu w nauczenie się tekstów piosenek i wokalne przygotowanie występów, dzięki czemu koncert miał wyjątkowo uroczysty charakter. Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych stało się ponadto okazją do zapoznania z historią naszego kraju. Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska. Podtrzymujmy tę tradycję. Dzisiejszą uroczystość była możlwia dzięki pasji i zaangażowaniu p. A. Trojanowskiej.

#Laboratoria przyszłości#

Logowanie