Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wywiadówka półroczna. Przedstawienie dla Rodziców klasy 6 SP.

        Karty historii naszego kraju pełne są walk, bitew i krwi naszych przodków. Jedne kończyły się bolesnymi porażkami, inne – wielkim triumfem.

        Dnia 24 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 6 SP kierując się słowami polskiego poety Adama Mickiewicza „Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże zapomnij o mnie”,  przygotowali dla Rodziców podczas półrocznej wywiadówku poruszającą akademię poświęconą Zbrodni Katyńskiej. Uroczystością tą oddali hołd ofiarom zamordowanym bestialskim strzałem w tył głowy wiosną 1940 roku.

        Celem uroczystości było przypomnienie faktów o Katyniu, obozach kaźni,  miejscach mordu, a przede wszystkim upamiętnienie tysięcy ofiar. Wymordowano  wówczas kwiat polskiego narodu: naukowców, lekarzy, artystów, nauczycieli, funkcjonariuszy straży granicznej, służby więziennej i oficerów Wojska Polskiego.  Zgodnie z opinią Głównej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej zbrodnia ta uznana została za ludobójstwo, zbrodnię przeciwko ludzkości i zbrodnię wojenną.

            Celem przedstawienia było krzewienie prawdziwie patriotycznej postawy wobec naszej ojczyzny i jej trudnej historii.

Ł.Panyło


 

 

Logowanie