Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Spotkanie z podróżnikiem - Amazonia

          28 maja gościliśmy w naszej szkole podróżnika, pasjonata, człowieka, który podobnie jak jego przyjaciele z grupy ,,trzask.pl”  realizują swoje marzenia podróżując do najbardziej egzotycznych zakątków naszego globu. ,,Podróżując” z naszym przewodnikiem po Ameryce Południowej mieliśmy okazję poznać Amazonię.

         Uczestnicząc w prezentacji zobaczyliśmy miasto, piękne Teatro Amazonas w środku dżungli, dowiedzieliśmy się jak przetrwać w niej ulewę, sprawdziliśmy czy nadal rosną tam kauczukowce i odbyliśmy rejs po największej rzece świata, aż po jej ujście. Zobaczyliśmy delfiny lnia, spędziliśmy oczami wyobraźni kilka chwil w indiańskiej wiosce , bawiąc się z tamtejszymi dziećmi ….. wężem oraz podziwialiśmy zęby piranii i dziób tukana. W trakcie spotkania zobaczyliśmy prawdziwą maczetę, hamak i niezbędnik podróżnika.

       Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Amazonii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy.

Logowanie