Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szkolna wycieczka klasy 7 i 8 SP

       Obie klasy wybrały się 24 maja do Ośrodka Wypoczynkowego Zielona Polana w miejscowości Słonne, tuż u wrót Bieszczad. Zaraz po przyjeździe mieliśmy możliwość przejścia wiszącą kładką pieszą nad rzeką San, a na miejscu czekały na nas świeżutkie i jeszcze ciepłe, pyszne drożdżówki oraz coś do picia. Pierwszą główną atrakcją była rozgrywka paintballowa,  która była świetnym treningiem, nie tylko fizycznym ale też umysłowym. Oprócz biegania, skrywania się i strzelania jest to świetna gra do której potrzeba dobrej komunikacji, opracowania taktyki oraz cierpliwości. Po rozgrywkach udaliśmy się na pyszny obiad, podczas którego furorę zrobiła nasza polska „pomidorówa”.

         Po krótkim odpoczynku, ponownie wróciliśmy do lasu;) tym razem na grę terenową połączoną z survivalem, który jest umiejętnością przetrwania na łonie dzikiej natury. Uczniowie mogli nauczyć się wierzyć we własne siły i działać zespołowo podczas zróżnicowanych zadań -  od nauki rozpalania ogniska prymitywnymi metodami, budowy schronienia, konstruowania mostu linowego czy strzelania z wiatrówki… Zajęcia odbywały się pod okiem profesjonalnych instruktorów z przeszkoleniem wojskowym. Survival zapewnił adrenalinę i nabycie wielu ciekawych i praktycznych umiejętności do przetrwania w dziczy. Najbardziej dramatyczny moment podczas pobytu to gdy uczniowie musieli rozstać się ze swoimi telefonami i zostawić je w sejfie przed rozpoczęciem gry terenowej. Radość z ponownego odzyskania telefonów po odgadnięciu kodu do sejfu była bezcenna;)

         Udany dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

                                                                                               B. Brożyniak

 

Logowanie