Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaSzkoła Podstawowa - film promocyjny

Inscenizacje bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to czas wyciszenia, to moment, w którym zatrzymujemy się obok drugiego człowieka i go dostrzegamy. Na co dzień nie mamy na to czasu; zabiegani nie zauważamy innych. Młodzi aktorzy z naszej szkoły, inspirowani słowami ks. Twardowskiego, uświadomili nam, jak powinniśmy postępować. Tuż przed świętami obejrzeliśmy w ich wykonaniu spektakl Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą. Występ przygotowany przez ks. Dyrektora przeniósł nas na dworzec kolejowy, na którym spotkali się różni ludzie; podróżny z nieznajomym, zakochany z ukochaną. Przypadek, a może zamierzony cel. Planowane i nieplanowane spotkania miały jeden cel – dostrzec drugiego człowieka. Młodzi aktorzy uświadomili nam, że życie to krótka chwila, a po każdym zostaną tylko buty i telefon głuchy. Szczególnie w okresie świątecznym należy o tym pomyśleć; wysłuchać i zauważyć innych, a wspólna kolęda bardzo zbliża ludzi.

       Spektakl zakończył pierwszą część spotkania. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy Wigilię kolędą i poezją malowaną,  czyli montaż poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów klas 2a i 1a przygotowany przez p. B Brożyniak i p. I. Szozdę. Uczniowie zwrócili uwagę na fakt, że koloryt i atmosfera Świąt Bożego Narodzenia pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec wymiary swego istnienia w czasie, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność. Natomiast najważniejsze wydarzenie wieczoru wigilijnego - dzielenie się opłatkiem – jest symbolem jedności, miłości i przebaczenia. Uczniowie wykonali też piękne kolędy oraz pastorałki, a scenka walki dobra ze złem w wykonaniu aniołków i diabełków ostatecznie pokazała, z małym przymrużeniem oka, że dobro zawsze w końcu zwycięża:)

A. Szymańska i B. Brożyniak

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 602

Wczoraj 2003

W tym tygodniu 13462

W tym miesiącu 39671

Razem 1896995