Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Festiwal Nauki i Techniki

18 grudnia grupa uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum uczestniczyła w interaktywnej wystawie „Eksperymentuj!” oraz pokazach przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik w ramach Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki, które miały miejsce w II LO im. prof. K. Morawskiego. Podczas zwiedzania ekspozycji mogliśmy wcielić się w pilota samolotu na specjalnie przygotowanym symulatorze wirtualnych lotów, poznać Potęgę Umysłu –  urządzenia wykorzystujące fale mózgowe EEG do treningu koncentracji i zabawy, rozegrać mecz piłkarki za pomocą zdalnie sterowanych robotów oraz zbadać, dotknąć i poeksperymentować na wielu eksponatach, gdzie w zaskakujący nieraz sposób potwierdzaliśmy (czasami ku wielkiemu zaskoczeniu!) słuszność praw fizyki i przyrody. To była niesamowita lekcja - prawdziwe spotkanie z nauką przez zabawę, inspirację i rozbudzenie ciekawości, lekcja która pozwoliła inaczej spojrzeć na świat wokół nas.

 

Michał Mosoń

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 1428

Wczoraj 2151

W tym tygodniu 1428

W tym miesiącu 33778

Razem 1621856