Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Dzień Otwarty w naszej szkole

 

Już po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty. W sobotę 10 marca, od godziny 10.00 do 13.00 uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość obejrzeć klasopracownie  oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej, już drugi rok działającej, szkoły podstawowej.

Wszystkich zgromadzonych w szkolnej auli - rodziców i uczniów przywitał dyrektor szkoły ks. Mirosław Gajda a następnie p. K. Mazur opowiedział o najciekawszych wydarzeniach z życia szkoły. Prezentacja multimedialna ukazała również jej charakter i misję.  Następnie uczniowie klasy 4, przygotowani przez panią I. Szozdę, zaprezentowali piosenkę w języku niemieckim.

W dalszej części goście mogli zwiedzić szkołę oraz zajrzeć do poszczególnych klasopracowni.  W klasie biologicznej, w kąciku przyrodniczym  można było poszukać kierunków na mapie przy pomocy kompasu wodnego oraz terenowego, zobaczyć  zestaw ,,Małego obserwatora przeznaczonego do zajęć terenowych na lekcjach przyrody”, czy pobawić się mikroskopem. Kącik biologiczny zachęcał do zdrowego odżywiania, z możliwością degustacji jabłek, prezentował także filmy biologiczne i modele anatomiczne.

W salach językowych można było pooglądać krótki skecz w języku angielskim przygotowany i nagrany na kółku przez uczniów klasy 4, sprawdzić swój angielski, nauczyć się wiązać krawat według instrukcji po angielsku oraz wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej w języku angielskim i niemieckim. Nie obyło się też bez degustacji angielskich muffinek oraz tortu w barwach niemieckiej flagi.

Klasa I przygotowała  zabawy ruchowe o tematyce wiosennej (zagadki, rebusy, prace plastyczne), zabawy muzyczne ze śpiewem i zabawy z chustą animacyjną.

W klasie historycznej dominowały gry i zabawy dydaktyczne, m. in. puzzle , Konstytucja 3 Maja, gra Czarny Piotruś - pierwsze pojęcia historyczne, czy  gra bingo  - religie świata.

Sala fizyczna stała się małym centrum naukowym, w którym zaprezentowane zostało doświadczenie - Nurek Kartezjusza (pokaz przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy 7SP), podnośnik hydrauliczny  (demonstracja modelu podnośnika pokazująca zastosowanie w praktyce Prawa Pascala przygotowana przez uczniów klasy 2A), prezentacja projektów i modeli wykonywanych przez uczniów w ciągu roku szkolnego, jak np. peryskopy, dźwignia dwustronna - wyznaczanie masy ciała, elektromagnes czy areometr wykonany domowym sposobem.

W sali informatycznej najmłodsi mogli złożyć komputer, natomiast starsi testowali program napisany przez ucznia naszej szkoły, a także mogli zobaczyć jak za pomocą tabletu sterować komputerem stacjonarnym - pokaz przygotowany przez uczniów klasy 7 SP. Ponadto, odwiedzający nas w każdym wieku, mogli rozegrać partyjkę szachów po np. obejrzeniu prezentacji multimedialnej poświęconej ciekawostkom szachowym.

Sala chemiczna zamieniła się w małe laboratorium, w którym uczniowie kl. 2B, w ramach projektu uczniowskiego, przedstawili pokaz prostych doświadczeń  oraz przeprowadzili konkurs „Co zapamiętaliśmy?”.  Nagrodą była srebrna probówka.

W pracowni matematycznej na zwiedzających czekał turniej matematyczny z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Za prawidłowe rozwiązanie zadań i łamigłówek matematycznych uczestnicy otrzymywali cenne nagrody - batoniki Kinder Maxi oraz kolorowe długopisy.

W sali geograficznej zaprezentowana została wystawa skamieniałości, skał, minerałów i kamieni szlachetnych. Można było obejrzeć także pokaz ciekawych doświadczeń geograficznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły obrazujących zjawiska występujące na naszej planecie np. wybuch wulkanu, tornado, trzęsienie ziemi, powstanie smogu, powstanie fal morskich, odnawialne źródła energii (elektrownia wiatrowa). Uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali materiały dydaktyczne w postaci makiet.

W sali plastycznej można było zobaczyć prace naszych uczniów, a w sali gimnastycznej poskakać na piłce, pograć w hokeja czy pobawić się klockami LEGO.

W kwietniu (26.04) planujemy Dzień Otwarty dla przyszłych licealistów. Zapraszamy.

BB

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 877

Wczoraj 1688

W tym tygodniu 11730

W tym miesiącu 40771

Razem 1323111