Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Wycieczka do Truskawca

Kolejna wycieczka szkolna za nami. Tym razem uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum wraz z ks. Dyrektorem i opiekunami wybrali się do Truskawca na Ukrainie. To uzdrowisko u stóp Karpat słynie z wody leczniczej zwanej Naftusia. Pani przewodnik podkreśliła, że pomaga głównie na sklerozę, dlatego chętnie wszyscy jej spróbowali. Smak jest oczywiście wyjątkowy, ale nikt nie narzekał. Dopisywała piękna pogoda, zwiedziliśmy starszą część uzdrowiska, z jego pięknymi sanatoriami. Miłym akcentem był spacer alejkami parkowymi. Ponadto młodzież odwiedziła rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który jeszcze w latach dziewięćdziesiątych był całkowicie zrujnowany. Zaangażowanie wielu ludzi, a w szczególności pana Stanisława Czapli, urodzonego w Mościskach,  oddanego dobroczyńcy, zmieniło go w piękną świątynię. W Truskawcu znajduje się tez delfinarium Oskar. Wspaniałe show w wykonaniu delfinów i foki, dostarczyło niesamowitych wrażeń. Kilku uczniów skorzystało z możliwości popływania z delfinami. Po obiedzie pojechaliśmy do Drohobycza, gdzie odwiedziliśmy dom, w którym mieszkał Bruno Schulz. Zwiedziliśmy również kościół Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, Krzyża Świętego i św. Bartłomieja z lat 1392–1445, który aktualnie jest w trakcie remontu. Oczywiście, z każdej wycieczki trzeba przywieźć pamiątki. Uczniowie kupili pamiątki regionalne i dużo słodyczy. Pani przewodnik pochwaliła naszą młodzież za kulturalne zachowanie.

A.Szymańska

 

 

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 56

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17802

W tym miesiącu 41070

Razem 1430441