Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Projekt eTwinning 2019/2020

   

                    W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęliśmy nowy międzynarodowy projekt edukacyjny etwinning „The Feel-good Kit”.

                  Realizatorami projektu jest grupa uczniów z klasy 7 wraz z nauczycielką Emilią Winiarczyk, uczniowie z  IES Número 5 de Avilés w Hiszpanii z nauczycielką Carmen González Ramos oraz uczniowie z Gymnázium Skalica na Słowacji z nauczycielką Margitą Kojšová.

                  Produktem końcowym naszego całorocznego projektu będzie interaktywny dziennik, pełny pozytywnych pomysłów i dobrych rzeczy, które nas otaczają. Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie kompetencji językowych, ale także rozbudzenie kreatywności i zwiększenie pozytywnego myślenia. Pracując w międzynarodowych grupach będziemy koncentrować się na czterech obszarach tematycznych: poznanie samego siebie, wyobraźnia, samoocena i działanie.

   E. Winiarczyk

   

  INTERAKTYWNA MAPA SZKÓŁ UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE „THE FEEL-GOOD KIT”

   

                 Nasz projekt etwinning  „The feel-good kit” poszerzył się o nowe szkoły członkowskie:  Scuola Statale Secondaria di I Grado "G. B. Basile" di Giugliano, Campania we Włoszech oraz Collège Antoine- Sylvère FELIX, w Gujanie Francuskiej (francuskim terytorium zależnym, o statusie departamentu zamorskiego, położonym w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim). Położenie geograficzne wszystkich szkół biorących udział w projekcie można zobaczyć na interaktywnej mapie pod linkiem:

  https://www.pictramap.com/app/view?p=ec670d

   

   


  NASZE LOGO ZWYCIĘŻYŁO !

                  

                    Konkurs na logo międzynarodowego projektu etwinning, w którym uczestniczymy,  został rozstrzygnięty. Niezmiernie miło nam poinformować, że to właśnie nasza propozycja najbardziej przypadła do gustu uczestnikom projektu i została wybrana na oficjalne  logo „The Feel-good kit”.

                       Logo wykonały uczennice klasy siódmej: Amanda, Milena, Paula i Antonina. Serdecznie gratulujemy!     

   


  KOLEJNYM ETAPEM PROJEKTU JEST KONKURS NA LOGO REALIZOWANEGO PROJEKTU.

                 Jednym z elementów każdego projektu etwinning jest nadanie mu oficjalnego logo. Stworzenie logo do naszego projektu „The Feel-good kit” spotkało się ze sporym zaangażowaniem uczestników. Na stronie projektu znalazło się 22 wspaniałych propozycji logo, wykonanych przez grupę hiszpańską ze szkoły w Avilés , polską z naszej szkoły oraz, od niedawną działającą w projekcie, grupę włoską ze szkoły w Piacenza. Na twinspace naszego projektu znajduje się ankieta, za pomocą której każdy uczestnik „The Feel-good kit” (uczeń i nauczyciel)  może zagłosować na 1 logo.  Wśród złożonych propozycji jest 8 naszych, więc z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

                       

   

   


  Pierwszym zadaniem każdej grupy narodowej było zaprezentowanie swojej szkoły.

               Prezentacje szkół uczestniczących w projekcie:

   

   

                        

  Logowanie