Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Nasza szkoła

11 Listopada

Szkolne Obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

„Przyszłość należy do tych co mają idee, wiarę w nią i zdolność poświęcenia.”

                                      R. Dmowski

 

 

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto, które skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości. W tym roku jest to jedynka data szczególnie ważna, obchodzimy bowiem stulecie odzyskania niepodległości. 11 listopada1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego i austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Należy pamiętać, że odzyskanie niepodległości było wynikiem walki wielu pokoleń Polaków. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

Z tej okazji, 8 listopada, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum naszej szkoły, przygotowali uroczystą akademię. Nad całością czuwali opiekunowie – p. Łukasz Panyło, p. Aneta Szymańska oraz p. Izabela Kobielnik – Narkun. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Na zakończenie uroczystości głos zabrał ks. Dyrektor Wojciech Strzelecki, który podziękował występującym uczniom oraz skierowała kilka słów do młodzieży naszej szkoły. 

Młode pokolenie powinno pamiętać, że Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Obchody 11 listopada to właśnie wyrażanie naszego szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. Pamiętajmy, że „Wolności nie dostaje się w prezencie, o nią się walczy, a później trzeba jej strzec”.

Ł. Panyło

 

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 477

Wczoraj 1399

W tym tygodniu 9869

W tym miesiącu 24131

Razem 1361766