Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzeniaNasza szkoła

Warsztaty Andrzejkowe

21.11.18r. uczniowie klasy 1 i 2 udali się wraz z wychowawcami do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na warsztaty andrzejkowe. Warsztaty rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom postaci św. Katarzyny i św. Andrzeja, którzy byli uważani za patronów kawalerów i panien poszukujących swej drugiej połówki. Pani przewodnik wyjaśniła, że w kalendarzu było kilka takich przedświątecznych wieczorów, które uważano za najlepszy czas na wróżby. Opowiedziała też dzieciom  o wróżbach, o których już dawno zapomniano. Po krótkim wstępie zaczęły się wróżby. Było losowanie kolorów, losowanie przedmiotów mówiących o wykonywanym  w przyszłości zawodzie, ustawianie butów, rzucanie pieniążkami i losowanie imion swoich wybranek i wybrańców. Najwięcej jednak emocji wzbudziło lanie wosku przez ogromny klucz. Zabawa wzbudziła wiele śmiechu i emocji. na szczęście były to same dobre przepowiednie. Kto wie może choć część z nich się spełni.

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 1312

Wczoraj 1908

W tym tygodniu 3220

W tym miesiącu 27854

Razem 1111703