Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Śpiewem i tańcem uczcijmy św. Cecylię

Czy listopadowe – zimne i pochmurne dni muszą kojarzyć się z nostalgią i posępną atmosferą? Nie u nas.  Bowiem, jak każdego, roku od połowy listopada  w naszej szkole rozbrzmiewa muzyka: poważna, popularna, mniej lub bardziej skoczna czy liryczna. Wszystko za sprawą imprezy, która wywołuje spore emocje u uczestników. Mowa o „Cecylce”, czyli dniu utalentowanej muzycznie młodzieży.

Św. Cecylia, patronka tej uroczystości żyła w III wieku naszej ery i w czasie prześladowań chrześcijan w Rzymie poniosła męczeńską śmierć. Legenda głosi, że podczas tortur śpiewała, wielbiąc Pana Boga, dlatego została patronką chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w kościele katolickim 22 listopada.

Aby uczcić ten dzień, 30 listopada zorganizowany został koncert, w którym laureaci szkolnego konkursu złożyli hołd świętej Cecylii, pokazali swoją wrażliwość muzyczną i talent przed całą społecznością szkolną. Najliczniej była reprezentowana kategoria śpiewu.

I miejsce wyśpiewały sobie wokalistki z grupy „Bellas”, czyli Karolina Łach, Gabriela Figurak, Dagmara Krysiak, Katarzyna Urban i Patrycja Felczyńska – uczennice gimnazjum i liceum. Przy dźwiękach ukulele dziewczęta wykonały fragmenty czterech utworów, bawiąc się ich różnorodnością rytmiczną i stylistyczną. Zdobywczynią II miejsca została Wiktoria Łanica z III B gimnazjum, która w piosence „The Climb” zapewniła nas, że każdy dzień jest wspinaczką i pokonywaniem własnej słabości. Natomiast na III miejscu uplasowała się Marcela Hausmann z klasy III B gimnazjum i dzięki piosence „The Garden” pokazała, czym dla człowieka może być  wiara, nadzieja i miłość.

W kategorii śpiewu młodszych uczestników, uczniów szkoły podstawowej jurorzy wyróżnili następujące wykonawczynie: laureatkę, Paulinę Kosicką z klasy VIII, która śpiewając „Mazurski rejs”, sprawiła, że poczuliśmy pod stopami piasek i zapach ogniska. Oliwię Węcław z klasy VII, zdobywczynię II miejsca, która piosenką „All of Mee” pokazała, jak wielkim uczuciem jest miłość oraz Aleksandrę Skibę, uczennicę klasy II, która zaśpiewała patriotyczną  piosenkę „Wielcy Polacy”.

Od lat nasi uczniowie wielbią świętą Cecylię także tańcem. W tym roku wystąpiły przed publicznością szkolne mistrzynie baletu w różnym repertuarze. Zdobywczyni II miejsca – Hanna Radochońska z klasy II szkoły podstawowej przedstawiła taniec z opery Amilcare Ponchiellego „La Gioconda”. III miejsce zajęły Nikola Aftanas i Katarzyna Matłoka, z I klasy szkoły podstawowej, które zatańczyły do przeboju pt. „Llama in My Living Room”. Z powodu choroby nieobecna była zdobywczyni I miejsca – Iga Karpińska z klasy III B, która tańczyła do muzyki Michała Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i mamy nadzieję, że konkurs utalentowanej muzyczne młodzieży w przyszłym roku przyciągnie jeszcze więcej osób, bo przecież w gruncie rzeczy nie o miejsca na podium tu chodzi, ale o dobrą zabawę.

 

 

 

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 145

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17891

W tym miesiącu 41159

Razem 1430530