Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Mikołajkowe szaleństwo

Dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest niezmiennie 6 grudnia każdego roku w wielu krajach świata. Obecnie znana postać Świętego Mikołaja z kultury masowej to dobrotliwy starzec mieszkający w Laponii, ubrany w czerwony strój obszyty kożuchem, z charakterystyczną czapką z pomponem tego samego koloru, często z okularami na nosie i długą białą brodą. Natomiast pierwowzorem dzisiejszego Mikołaja jest święty kościoła katolickiego, biskup Miry, który żył na przełomie III i IV wieku na terenie dzisiejszej Turcji. Uważa się, że biskup Miry zmarł 6 grudnia w IV w. n.e.. Jego relikwie zostały przeniesione w XI w. do Barii we Włoszech.

Każdy z nas, czy to duży, czy to mały, lubi dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniejsze jest obdarowywanie nimi innych ludzi. W naszej szkole staramy się uczcić ten dzień w sposób szczególny, ale też i na wesoło. Najpierw wszystkie klasy organizują sobie klasowe mikołajki, gdzie każdy uczeń przygotowuje niespodziankę dla losowo wybranej koleżanki lub kolegi z klasy. Oprócz klasowego Mikołaja, całą szkolną brać odwiedza również szkolny Mikołaj, który dla każdej klasy ma zawsze ze sobą coś słodkiego oraz miły uśmiech. A trzecią atrakcją tego radosnego dnia jest szkolny konkurs na najlepszy strój mikołajkowy. Na długiej przerwie, w sali kolumnowej, odbywa się parada Mikołajów, sprawiając wszystkim oglądającym mnóstwo radości i zabawy.

BB

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 155

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17901

W tym miesiącu 41169

Razem 1430540