Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Magiczny czas Świąt

W polskiej obyczajowości i tradycji Wigilia Świąt Bożego Narodzenia jest, począwszy od uroczystej kolacji, dniem obchodzonym świątecznie i powszechnie uważanym za najbardziej rodzinny dzień w  roku. Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania i refleksji.

W  naszej szkole dbamy o tę tradycję i corocznie przygotowujemy wigilie klasowe. W czwartek, 21 grudnia, uczniowie wszystkich klas wspólnie podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia, a następnie przy świątecznie udekorowanych stołach zasiedli do wspólnego biesiadowania i śpiewania kolęd. Było wesoło, radośnie i rodzinnie.

Kolejnym punktem programu były Jasełka wystawione przez liczną grupę uczniów klasy 1SP. Młodzi aktorzy brawurowo odegrali swoje role i pięknie zaśpiewali fragmenty kolęd i pastorałek. Nad całym przedsięwzięciem czuwały p. B. Biały, p. B. Brożyniak i p. A. Szymańska.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbył się koncert kolęd przygotowany przez niektóre klasy naszej szkoły. Uczniowie przygotowali swoje własne wersje i aranżacje naszych pięknych polskich kolęd i wykonali je na szkolnej scenie. Występem niespodzianką uraczyła nas męska część kadry nauczycielskiej, wykonując nastrojową kolędę przy własnym akompaniamencie.

Na zakończenie tego świątecznego dnia, ks. dyrektor Wojciech zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na wspólne podzielenie się opłatkiem w sali kolumnowej.

Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie.

BB

 

 

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 56

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17802

W tym miesiącu 41070

Razem 1430441