Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia

Nasza szkoła

Otwieramy drzwi naszej szkoły

W sobotę 16 marca, od godziny 10.00 do 13.00 uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość obejrzeć  klasopracownie  oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły w ramach Dni Otwartych Salezjańskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Wszystkich zgromadzonych w szkolnej auli - rodziców i uczniów, przywitał dyrektor szkoły ks. Wojciech Strzelecki oraz Pani wicedyrektor Marzena Czekierda. Następnie prezentacja multimedialna, przygotowana przez Pana Łukasza Panyło ukazała charakter i misję naszej szkoły.  Chwilę później uczniowie klasy 5 wystawili Kopciuszka w wersji anglojęzycznej, którego przygotowali wraz z Panią Barbarą Brożyniak podczas zajęć koła teatralnego. W drugiej części spotkania, uczniowie klasy 1SP zaprezentowali przygotowane przez swoją wychowawczynię Panią Beatę Biały przedstawienie, w formie krótkich scenek, wierszyków i piosenek. Zatańczyli też brawurowo Belgijkę.

W dalszej części goście mogli zwiedzić szkołę oraz zajrzeć do poszczególnych klasopracowni. 

W sali matematycznej zwiedzający mieli możliwość wziąć udział w bingo matematycznym i konkursie dla najmłodszych Matematyka z przysłowiami oraz  zagrać w grę edukacyjną Transformacja.

W pracowni polonistycznej uczniowie klas II LO i VIII pomagali w łamigłówkach językowych (quizach, rebusach, układankach i ćwiczeniach logopedycznych) oraz zabawach interaktywnych.  Do dyspozycji były też gry planszowe dla chętnych.

Sala języka angielskiego oferowała kodowanie offline. Można było zagrać w grę, w której, jeśli poprawnie dokończyło się zdanie, używając różnych struktur gramatycznych, otrzymywało się komendę kierującą na kolejne pole. Przejście wszystkich komend i dojście na metę, oznaczało słodki upominek.

W sali klasy 1SP dziewczynki z klasy 3 gimnazjum uczyły składać z orgiami tulipany, motyle i żabki. Rozdawały też gotowe tulipanki z cytatami z Pisma św.

Klasa 2 SP przygotowała gry i zabawy ruchowe ze śpiewem i muzyką oraz zajęcia plastyczne o tematyce wiosennej. Ponadto chętne dzieci miały możliwość pomalowania twarzy , na które chętnie zapraszała pani Agata nauczycielka klasy 1 w przyszłym roku szkolnym.

W sali historycznej czekały takie atrakcje jak gry i zabawy dydaktyczne; Czarny Piotruś - pojęcia historyczne; Mandarynka - pierwsze pojęcia historyczne; bingo - religie świata oraz filmy edukacyjne wykorzystywane na lekcjach historii.

Sala biologiczna zachęcała do obejrzenia, bezpośrednio lub pod mikroskopem, ekspozycji preparatów biologicznych, oraz modeli różnych organizmów. Zorganizowany był kącik zdrowej żywności zgodny z piramidą żywności. Goście mogli się poczęstować i zapoznać z podstawowymi zasadami higieny odżywiania się. Poza tym przygotowane były prezentacje multimedialne, które wykorzystuje się na lekcjach biologii i przyrody.  Natomiast sala chemiczna zamieniła się w wielkie laboratorium.

W szkolnej bibliotece najmłodsi mogli zobaczyć, pod czujnym okiem fioletowego słonika Edzia, jakie książeczki, bajeczki, komiksy, lekturki oraz gry są w szkolnej bibliotece.

W sali do języka niemieckiego były ćwiczenia online, konkurs baśni braci Grimm, wystawa projektów i makiet przygotowanych przez uczniów SP oraz słodki poczęstunek.

Sala  gimnastyczna zamieniła się w sprawnościowy tor przeszkód.

Zwiedzający naszą szkołę mogli także wziąć udział w warsztatach plastycznych pt. Faktura w dziele sztuki, czyli techniką topionej plasteliny.

 

BB

Logowanie

Licznik odwiedzinDzisiaj 103

Wczoraj 2866

W tym tygodniu 17849

W tym miesiącu 41117

Razem 1430488