Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Spotkanie z misjonarzem ks. Piotrem Wojnarowskim

  Dnia 15 maja zawitał do naszej szkoły misjonarz, salezjanin ks. Piotr Wojnarowski. Pochodzi z Przemyśla, a obecnie pracuje w Gambii. To mały kraj w zachodniej Afryce, który jako 133. otworzył swoje podwoje rodzinie salezjańskiej. Salezjanie przejęli misję prowadzoną przez 30 lat przez inne zgromadzenie zakonne.

  Ks. Piotr, wspomagając się przeźroczami, opowiedział zgromadzonej na auli całej wspólnocie szkolnej o zmaganiu się z trudną rzeczywistością Gambijczyków. Do wioski trzeba dojechać 4 km. drogą gruntową, prąd jest produkowany wyłącznie z paneli fotowoltaicznych w jednym budynku,  w klasach uczy się po 80 uczniów naraz, pomieszczenia wymagają gruntownego remontu a dachy wymiany. Na razie udało się odremontować kaplicę, ale potrzeba jeszcze wiele pracy i środków by sytuacja się poprawiła.

  Misjonarz zaprezentował też książkę jego autorstwa „Przywrócona”, która jest autentyczną historią Barbary – mieszkanki Ghany. Można ją nabyć w sekretariacie szkoły wspomagając misję w Gambii. 

  Logowanie