Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Szkoła Podstawowa

  " MŁODZI ARCHIWIŚCI"

              

          W dniu 31 października  uczniowie kl.1 i 3 SP pod opieką swoich wychowawców udali się do  Archiwum Państwowego w Przemyślu na warsztaty archiwalne. Prowadząca zajęcia pani Małgorzata na  początku spotkania w sposób niezwykły przekazała dzieciom wiedzę dotyczącą Archiwum Państwowego, które w tym roku obchodzi swoje stulecie. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali "wykładu". Posypała się lawina pytań. Następnie wszyscy udali się do pracowni konserwatorskiej, gdzie mogli poznać tajniki prac konserwatorskich i "pobawić się w lekarzy dokumentów".  Każdy uczeń za pomocą specjalnego przyrządu mógł "naprawić dokument". Było to dla nich nie lada wyzwanie. Uczniowie mieli również możliwość  zwiedzania magazynów archiwalnych, które zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie. Wizyta w Archiwum upamiętniona została wspólnym zdjęciem, nie obeszło się taż bez upominków przygotowanych przez panią Małgosię.

  A. Jasińska-Lisowska

  Logowanie

  Licznik odwiedzin

  

  Dzisiaj 1957

  Wczoraj 2601

  W tym tygodniu 16856

  W tym miesiącu 35497

  Razem 1818221