Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Szkoła Podstawowa - film promocyjny

 

 
 

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Naród, który traci pamięć, traci sumienie"

                              Z. Herbert

        Dnia 1 marca obchodzimy święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest pamięci bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy poprzez swoją heroiczną walkę przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu w Polsce po II wojnie światowej.

        Z tej okazji uczniowie klasy 8 SP, w ramach lekcji historii wykonali ciekawe prezentacje multimedialne pt: "Opór społeczny wobec komunizmu" prezentujące sposoby walki oraz sylwetki "Żołnierzy Niezłomnych", których dotknęły ogromne prześladowania. Wielu z nich zginęło zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.

           Zapraszamy do obejrzenia wybranej prezentacji, przygotowanej przez uczennicę Antoninę Witkiewicz. L I N K

Ł.Panyło

Logowanie