Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Szkoła Podstawowa - film promocyjny

 

 
 

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

KURS E-LEARNINGOWY „MISJA: BEZPIECZNY INTERNET”

         Nadzwyczajna i niespotykana dotąd sytuacja zamknięcia w domach wymaga od większości z nas nowej organizacji pracy, czasu wolnego – całego życia. Nie tyko dorośli korzystają teraz znacznie częściej z Internetu, robią to również dzieci. Wykorzystują sieć do nauki i dla przyjemności. Ważne, by używały jej w sposób twórczy, a także wiedziały jakie niesie za sobą zagrożenia. Dlatego uczniowie klasy 4 SP razem z wychowawczynią wzięli udział w projekcie online poświęconemu bezpieczeństwu w Internecie. Podstawowym elementem projektu był edukacyjny serwis internetowy Sieciaki.pl poruszający tematykę zagrożeń w sieci, mający na celu przede wszystkim edukację dzieci w tym zakresie.

       Kurs e-learningowy zbudowany jest z 15 części, które nazwane zostały misjami. Na podstawie sieciakowych historii uczniowie poznali niebezpieczne sytuacje, których mogą doświadczyć, a także uczyli się skutecznych metod reagowania na zagrożenia w sieci. Podczas kolejnych misji, dzieci zdobywały wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie, oglądając filmiki edukacyjne, grając w gry, odpowiadając na pytania czy rozwiązując quizy.Następnie wykonywały zadania na podstawie tego czego się nauczyły na danej misji.
Każda misja dotyczyła innego tematu z zakresu bezpieczeństwa dzieci online:
misja 1 - Wprowadzenie
misja 2 - Prywatność
misja 3 - Zdjęcia w sieci
misja 4 - Znajomości online
misja 5 - Komunikacja i netykieta
misja 6 - Cyberprzemoc (ofiara)
misja 7 - Cyberprzemoc (świadek)
misja 8 - Cyberprzemoc (sprawca)
misja 9 - Hejt
misja 10 - Niebezpieczne treści
misja 11 - Zabezpiecz swoje urządzenie
misja 12 - Prawa autorskie
misja 13 - Zakupy w sieci
misja 14 - Nadmierne korzystanie z Internetu
misja 15 - Mów, gdy coś jest nie tak.

          Dla każdego ucznia, który ukończył cały kurs, czekał certyfikat poświadczający udział w projekcie. Wiedza, którą dzieci zdobyły podczas kursu z pewnością przyda się w codziennym korzystaniu z Internetu i być może pozwoli na uniknięcie w przyszłości zagrożeń w sieci.

B.Brożyniak

Logowanie