Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          

       Wielu uczniów to potwierdzi, że okres od zakończenia roku szkolnego w czerwcu do jego rozpoczęcia we wrześniu minął w mgnieniu oka. Niektórzy bywają z tego powodu niezadowoleni, a inni nie mogli się doczekać pierwszego dzwonka. Ale wydaje się, że tegoroczny powrót do szkoły jest dla większości uczniów pozytywnym wydarzeniem, przede wszystkim dlatego, że poprzedni rok był szczególny ze względu na wprowadzoną naukę zdalną, która trwała przez wiele miesięcy. Zamknięci w domach, przed komputerami, z dala od kolegów i koleżanek ze szkolnych ław, przeżywaliśmy nie raz trudne chwile. Teraz, wracamy do szkoły pełni obaw, czy znów nie zostanie wprowadzona nauka na odległość, ale patrzymy z nadzieją, że uda nam się pracować i uczyć w szkolnych murach aż do czerwca. Kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem nie zastąpi nawet najlepszy komputer, laptop czy telefon.

          Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy tradycyjnie uroczystą Mszą Świętą, na którą licznie przybyli uczniowie, ich rodzice i kadra nauczycielska.

         Po Mszy Św. odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie nowego placu zabaw oraz zewnętrznej strefy aktywności na szkolnym boisku. Po wielu miesiącach mniejszej aktywności fizycznej, będzie można nadrobić zaległości, korzystając z udostępnionych urządzeń do ćwiczeń i zabawy.

         Następnie wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, aby omówić najistotniejsze sprawy dotyczące nowego roku szkolnego. W tym roku, również ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, wszystkie klasy będą uczyć się tylko w swoich salach lekcyjnych, aby ograniczyć przemieszczanie i kontakt bezpośredni z innymi uczniami.

Zaczynamy nową podróż w nieznane.

Oby była dla wszystkich udana:)

B.Brożyniak

Logowanie