Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Europejski Dzień Języków

      Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W tym roku przypada 20 rocznica tego wydarzenia.

    Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Co więcej, różnorodność językowa jest kluczowym czynnikiem  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

      Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Znajomość języków obcych to także szansa na lepszą pracę. Nauka języków to ćwiczenie pamięci i kreatywności – a co za tym idzie dłuższa młodość! To potwierdzone licznymi badaniami fakty. Uczenie się języków to trening dla mózgu, a on uwielbia fitness!

     Samorząd uczniowski naszej szkoły wyszedł z inicjatywą i zachęcił wszystkie klasy do przygotowania krótkich informacji na temat wylosowanego przez każdą klasę kraju. Uczniowie podjęli to wyzwanie i chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. W czwartek, na porannym słówku przedstawiciele klas zaprezentowali ciekawostki, plakaty a nawet nauczyli nas kilku słówek w danym języku.

BB

Logowanie