Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Światowy Dzień Jabłka

Jesienią, jesienią
 Sady się rumienią
 Czerwone jabłuszka
 Pomiędzy zielenią....
         
      M. Konopnicka

             W dniu 28 września obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA.
Uprawa jabłek w Polsce sięga XII w. Jabłko ma swoją historię biblijną, występuje w mitologii greckiej, w literaturze, jest ulubionym motywem baśni.
A dziś ???
         Jabłka cieszą się dużą popularnością ze względu na walory smakowe i odżywcze. Zawierają wiele składników, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu, o czym przekonali się uczniowie kl3 SP, odwiedzając GOSPODARSTWO SADOWNICZE W ŻURAWICY.
        Pan Tadeusz Szeliga właściciel  firmy zdradził uczniom tajemnice wspaniałej produkcji jabłek, od sadzenia po przechowywanie w specjalnej chłodni. Największa atrakcją była podróż do sadu traktorem w  odpowiednio  dostosowanych przyczepach.
          Na pożegnanie wszyscy otrzymali pełne reklamówki jabłek.

A. Jasińska-Lisowska

Logowanie