Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

           Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję.

          Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Wszędzie otaczają nas liczby i musimy sobie z nimi radzić.

        1 września 2021 r.  nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały przedstawicielki Samorządu Szkolnego. W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

        Uczniowie losowali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia. „Egzamin” składał się z zadań losowo wybranych o różnym stopniu trudności. Każdy kto odpowiedział na pytania poprawnie otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. To nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy.

         Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i wszystkim uczestnikom!

 

D. Kornafel


 

Logowanie