Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

SPOTKANIE AUTORSKIE W PRZEMYSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          W dniu 6 października klasa 6 udała się do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z p. Marcinem Pałaszem, twórcą książek dla dzieci i młodzieży, laureatem nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie z wielką ciekawością słuchali o tym, jak wygląda życie autora, co stanowi inspirację do pisania oraz o tym, co sprawiło, że p. Marcin zajął się pisarstwem. Pan Pałasz z dużą dozą humoru opowiedział o powstaniu swojej pierwszej książki – „Opowieści z krainy potworów”, o napisaniu horroru „Straszyć nie jest łatwo”, który zamiast straszyć, typowo dla pisarza, bawi czytelnika. Wysłuchaliśmy też wiele przezabawnych historyjek z życia czworonoga p. Marcina – psa Elfa – bohatera znanej serii książek z Elfem. Najwięcej emocji wzbudziła anegdotka o tym, jak sztuczna szczęka sąsiadki pisarza przyczyniła się do napisania pierwszej części tego cyklu – powieści zatytułowanej „Sposób na Elfa”. Na zakończenie mieliśmy okazję otrzymania autografów, a także zakupu książek napisanych przez pana Pałasza. Zdecydowanie było to wydarzenie, które zachęciło szóstoklasistów do czytania, a u niektórych wzbudziło nawet chęć do sięgnięcia po pióro i kto wie, może do napisania swojej pierwszej książki.

Emilia Winiarczyk

Logowanie