Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  11 listopada - Akademia

             „Narodzie ! Waleczny polski narodzie ! Owiany chwałą spartańskiego ducha! Miej zawsze w pamięci tych wszystkich, którzy krew swoją wylali na tę ziemię, obyśmy dzisiaj żyć mogli. Nie pozwól , by zapatrzenie w ekrany elektronicznych bożków , wyimaginowane kanony piękna i sławy narzucone przez współczesny świat przysłoniły tych prawdziwych bohaterów ochrzczonych w ogniu bitew i krwi swoich braci. Bądź zawsze gotowy bronić i wspierać swoją ojczyznę pielęgnując pamięć o ojcach i synach naszych poległych w imię jej wolności” .

            Takim pięknymi i mądrymi słowami autorstwa Bernadety Mik uczennicy klasy III LO zakończyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość poprzedzająca 11 listopada w naszej szkole miała nieco inny charakter. Wydarzenia związane z historią Polski – jej upadek, czasy zaborów, udział Polaków w I wojnie światowej i w końcu odzyskanie niepodległości – zostały przedstawione w postaci pantomimy wzbogaconej muzyką. Głównymi aktorami byli uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej oraz przedstawiciele klasy III A liceum . Niełatwe zadanie pokazania trudnych dziejów Polski poprzez gest , mimikę , mowę ciała zostało wykonane w sposób doniosły i wzruszający. Szczególne emocje nasze przedstawienie wywarło na uczniach młodszych klas szkoły podstawowej .

  Wszystkim uczniom zaangażowanym w pantomimę ”Wolność” gratuluję i dziękuję.

  Ewa Tatarska


   

  Logowanie