Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt.:"Moja ojczyzna"

        W naszej szkole Święto Niepodległości czciliśmy na wiele różnych sposobów. Jednym z nich był konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt.:"Moja ojczyzna". Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas 1-3, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci szacunku i miłości do kraju, w którym mieszkają. Mali artyści recytowali wiersze m. inn. W. Bełzy, A. Słonimskiego, W. Chotomskiej, W. Broniewskiego, J. Białobrzeskiej, L. Wiszniewskiego czy K. I. Gałczyńskiego.
       Komisja oceniająca, w składzie: ks dyrektor Z. Latawiec, Pani A. Szymańska i Pani K. Piss, miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki i wszystkie prezentacje zasługiwały na uznanie. Najwyższą ocenę i pierwsze miejsce uzyskały wiersze recytowane przez: Szymona Sawczyszyna z kl. 2, Aleksandrę Partykę także z kl. 2 oraz Laurę Sawicką z kl.1. Drugie miejsce uzyskali: Filip Góral z kl. 3, Helena Radochonska i Łukasz Słabicki z kl. 2 oraz Lena Sroka i Hanna Krajewska z kl. 1. Trzecie miejsce wyrecytowały: Lena Szydłowska i Emilia Siębab z kl.3. Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla: Aleksandry Orzechowskiej, Magdaleny Młocek, Lidii Majewskiej z kl.3, Józefa Weryka, Magdaleny Barszczak, Wiktorii Białogłowskiej z kl 2 oraz Marceli Dobosz, Emila Chomy i Artura Hładio. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki za uczestnictwo w konkursie. Nagrody ufundował ks. dyrektor Z. Latawiec oraz Rada Rodziców. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za wzruszenia i wspaniałe doznania. Liczymy na więcej!
B. Biały

Logowanie