Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

WARSZTATY WIELKANOCNE W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM KL. 3 SP

           W dniu 6 kwietnia uczniowie kl.3 SP wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Archiwum Państwowym w Przemyślu.
Zajęcia zorganizowała i przeprowadziła pani Małgorzata. Pierwsza część poświęcona była zwyczajom i tradycjom wielkanocnym. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna. Głównym celem drugiej części  warsztatów było pisanie życzeń na papierowych kartkach świątecznych.
         Obecnie istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnej kartki pocztowej: niektórzy decydują się składać życzenia bliskim za pośrednictwem SMS-ów, maili, lub mediów społecznościowych. Te rozwiązania są oczywiście łatwiejsze, ale brakuje im uroku papierowej pocztówki.
W Polsce tradycja składania życzeń na kartkach pocztowych sięga ponad stu lat. Pierwsze kartki świąteczne jakie posyłano sobie, uczniowie mogli obejrzeć w zbiorach Przemyskiego Archiwum, a następnie wykonać je samodzielnie.
          Wszystkie prace wzięły udział w konkursie, a najciekawsze zostały nagrodzone.
Po tak wspaniałej lekcji trzecioklasiści obiecali pielęgnować tradycję pisania życzeń na papierowych kartkach pocztowych.
PANI MAŁGOSIU DZIĘKUJEMY BARDZO!

A. Jasińska-Lisowska

Logowanie