Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najbliższe wydarzenia

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Wycieczka klasy 4 SP do Krakowa

        W dniu 27 maja 2022 r. uczniowie klasy IV SP wraz z wychowawcą p. Ł. Panyło oraz opiekunem p. R. Cicińskim uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
Celem wycieczki, jak przystało na młodych miłośników historii, było zapoznanie z historią, legendami oraz  wybranymi zabytkami Królewskiego Miasta Krakowa.

        Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, gdzie spędziliśmy sporo czasu. Najpierw przywitaliśmy Smoka, następnie odwiedziliśmy Katedrę wraz z kryptami. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta Starego, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Bije około 30 razy w ciągu roku m.in. w Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie czy święto Konstytucji 3 maja. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Zamku, gdzie mieliśmy okazję podziwiać renesansowe krużganki. Kolejnym punktem naszej wycieczki był krakowski Rynek z Sukiennicami oraz Bazyliką Mariacką. Przed udaniem się na obiad do restauracji „Jagienka” mieszczącej się przy pomniku Grunwaldzkim, w pobliżu Barbakamu, uczniowie mieli także okazję aby zakupić tradycyjne krakowskie obwarzanki oraz drobne pamiątki. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków.

Ł.Panyło

 

Logowanie