Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Najbliższe wydarzenia  Liceum Salezjańskie - film promocyjny

  Zajęcia językowe z rodowitą Hiszpanką.

               Na ostatnich dodatkowych zajęciach językowych uczniowie klasy 3 uczyli się języka hiszpańskiego z rodowitą Hiszpanką. Naszą szkołę odwiedziła bowiem pani María Alvarez, która na co dzień mieszka w słonecznym Cáceres, w zachodniej Hiszpanii, a w Polsce uczestniczy w programie Erasmus. Po krótkim przedstawieniu się i przełamaniu pierwszych lodów, dzieci ćwiczyły pytania i odpowiedzi dotyczące między innymi: narodowości, wieku, zwierząt domowych, posiadanego rodzeństwa, ulubionego koloru. Pani María przybliżyła uczniom położenie swojego kraju na mapie Europy, pokazała typowe potrawy kuchni hiszpańskiej oraz piękne krajobrazy swojej ojczyzny. Dzieci uczestniczyły również w ciekawych zabawach ruchowo-językowych, m.in. z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na zakończenie dzieci uczyły się języka, oprowadzając swojego gościa po różnych miejscach naszej szkoły. Na pani Maríi zrobiły wrażenie kolorowe i dobrze wyposażone klasy, ale przede wszystkim zachwyciła się grzecznością, otwartością i entuzjastycznym podejściem do nauki naszych trzecioklasistów. Dzieciom bardzo spodobała się taka żywa lekcja języka hiszpańskiego i wcale nie chciały wypuścić swojego gościa. Dobra wiadomość: pani María obiecała nas odwiedzić również w przyszłym roku, a tymczasem zapraszamy do pooglądania filmowej relacji ze spotkania na szkolnej stronie facebook.

  Emilia Winiarczyk

   

  Logowanie