Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASA 7 NA POMOC ZBUNTOWANYM KSIĄŻKOM

           Przemyska Biblioteka Publiczna doświadczyła ostatnio niecodziennego wydarzenia – buntu książek, które postanowiły spróbować wolności poza regałami bibliotecznymi. Sytuacja zrobiła się bardzo poważna, kiedy zabłąkane książki nie były w stanie powrócić na miejsce, a uczniowie zostali pozbawieni między innymi lektur. O pomoc w doprowadzeniu uciekinierek na miejsce pracownicy biblioteki zwrócili się do uczniów przemyskich szkół. Nasi siódmoklasiści z chęcią podjęli się wyzwania, a ponadto podeszli do niego bardzo profesjonalnie. Zadaniem młodzieży było wykonanie szeregu trudnych i kreatywnych zadań w terenie, przy wykorzystaniu na telefonach aplikacji ActionTrack. Wykonując zadania terenowej, literacko – edukacyjnej gry, uczniowie musieli wykazać się znajomością literatury, spostrzegawczością, ale też dobrą kondycją fizyczną, ponieważ znaczenie miała również szybkość wykonania zadań, rozsianych po starym mieście. Przemyska Biblioteka Publiczna doceniła zaangażowanie i skuteczne działanie wszystkich uczniów, a także wyróżniła nagrodą Zuzannę i Karola. Ta niecodzienna forma edukacyjna pozwoliła nam bardzo ciekawie spędzić czas poza murami szkoły, dając okazję do połączenia nauki z rozrywką – w tym ze szczególnie ulubionym wynalazkiem, jakim jest smartfon.

Emilia Winiarczyk

 

Logowanie