Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Powiatowy Konkurs Wiedzy "1 z 10"

      Dnia 25 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy “1 z 10”. Ta wzorowana na telewizyjnym teleturnieju forma rywalizacji miała za zadanie wyłonić ucznia najlepiej orientującego się w zagadnieniach z najróżniejszych dziedzin wiedzy. Konkurs dedykowany był dla uczniów klas 8 z terenu powiatu przemyskiego. Prowadzący, p. Krzysztof Mazur zadawał przygotowane przez komisję konkursową pytania z następujących dziedzin: biologia, geografia, przyroda, historia, informatyka, język polski, matematyka, muzyka oraz plastyka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: p. Aneta Szymańska oraz p. Ewa Tatarska.

       Po dwóch rundach, w finale zaprezentowali się: Michał Pszonak i Gabriela Kuczkowska (Salezjańska Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przemyślu) oraz Zuzanna Falger (Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu). Niektórzy odważnie wyznaczali do odpowiedzi samych siebie, inni woleli godzić w przeciwnika. Ostatecznie zwyciężczynią pierwszego Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy “1 z 10” została Zuzanna Falger reprezentująca Szkołę Podstawową nr 11 w Przemyślu. Miejsce drugie zajął Michał Pszonak, a trzecie Gabriela Kuczkowska reprezentujący Salezjańską Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przemyślu.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, finaliści dodatkowo drobne upominki, a zwyciężczyni – specjalnie wykonaną na tę okazję statuetkę.

      Ocenie Komisji konkursowej podlegał także doping przygotowany przez reprezentacje uczniów poszczególnych szkół. Nagrodę specjalną „za najlepszy doping” otrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Ł.Panyło

Logowanie