Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Wycieczka klasy 4 SP

             28 listopada uczniowie klasy 4 SP udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek.

Warsztaty rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji czekolady od ziarenka do tabliczki. Następnie uczniowie mieli okazję zrobić własnego, czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady według własnego pomysłu.

W trakcie warsztatów odbyła się degustacja różnych rodzajów czekolad , a ich uzupełnieniem był film Pochodzenie kakao oraz Historia kakao i czekolady.

Na zakończenie wizyty w Fabryce i Pijalni Czekolady dzieci wzięły udział w konkursie dotyczącym procesu powstawania czekolady, podczas którego wylosowany został Złoty Bilet do wykorzystania w Pijalni Czekolady. Po słodkich atrakcjach dzieci otrzymały dyplom za udział w warsztatach oraz wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Multikinie i obejrzenie mądrej, pełnej humoru i czarującej animacji ,,Nel i tajemnica kurokota”.

Ta słodka wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

Izabela Szozda

 

Logowanie