Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Dzień wspólnoty - jasełka i wiegilie klasowe

       Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus.

      „Dzień Wspólnoty” to wieloletnia tradycja pielęgnowana w naszej szkole. W tym roku świętowanie przypadło na 22 grudnia. Była to okazja do wspólnego świętowania oraz uczestnictwa we mszy świętej. Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły, dzięki wparciu rodziców uczestniczyli w klasowych wigiliach oraz spotkaniach opłatkowych. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest także odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V SP, którzy wraz ze wsparciem wokalnym uczennicklasy IV LO, przygotowali współczesną wersję przedstawieniajasełkowego, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrał Ks. dyrektor Z. Latawiec, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Inscenizację wraz z dekoracją przygotowali p. Ł. Panyło oraz p. M. Mosoń.

Ł.Panyło

 


 

 

Logowanie