Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Przedstawienie Rodzicu kochaj mądrze

        Tegoroczne, śródroczne spotkania z rodzicami były nie tylko dobrą okazją do podsumowania pracy uczniów w pierwszym semestrze, ale także okazją dla rodziców do uczestniczenia w przedstawieniu Rodzicu kochaj mądrze zaprezentowanym przez uczniów klas 6 SP i 1B LO.

Uczniowie klasy 1BLO, którzy wcielili się w grupę ekspertów, próbowali udowodnić, że więź emocjonalna z rodzicami jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Co więcej, młodzi aktorzy podkreślili w swoim przekazie nie jeden raz, że nieistnienie lub zanikanie pozytywnych relacji między rodzicami a dziećmi ma poważny wpływ na późniejsze przyjmowanie przez młodych ludzi negatywnych postaw.

Natomiast młodsi uczniowie z klasy 6 zaprezentowali scenki przedstawiające różne sytuacje rodzinne czy pokazujące różne zachowania rodziców względem swojego dziecka.

Treść przedstawienia miała na celu udowodnić, że jakość relacji rodzic – dziecko decyduje o skuteczności oddziaływań wychowawczych, a w efekcie – sukcesie lub porażce rodziców w niwelowaniu problemów rodzinnych, nierzadko wynikających też ze stosowania nieprawidłowych metod reagowania na niepożądane zachowania dzieci.

B.Brożyniak

 

Logowanie