Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSKO

         31 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wspólnoty, związany ze wspomnieniem ks. Jana Bosko - Ojca i Nauczyciela młodzieży. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od pooglądania filmu przedstawiającego postać księdza Bosko, jego działania na rzecz biednej i odrzuconej młodzieży w Turynie oraz jego wiarę w drugiego człowieka. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, w tradycyjnej oprawie muzycznej naszej młodzieży. Po Mszy Św. obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Muzeum ks. Bosko”, w którym uczniowie klasy 7, wspomagani przez kolegów i koleżanki z klasy 6 i 8 a nawet samego reżysera - ks. Dawida, w ciekawy i zabawny sposób przedstawili nam niezwykłość ks. Bosko, jego umiejętność czytania w ludzkich sercach i rozwiązywania problemów. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas I-III z dużym entuzjazmem odśpiewali na scenie piosenkę „Kiedy Janek Bosko.”

E. Winiarczyk

 

Logowanie