Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

SALEZJAŃSKA NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wycieczka klasy 3 SP do Zamościa.

           W dniu 11 maja uczniowie klasy 3 SP wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu. Program wycieczki obejmował kilka punktów. Dzieci uczestniczyły w projekcji multimedialnej "Historia twierdzy i miasta Zamość". Zwiedziły z przewodnikiem stałą wystawę "Arsenał Zamojski od XVI do XIX w”, które było połączone z prezentacją repliki pistoletu skałkowego i czapki wojskowej tzw. czako. Podsumowaniem zwiedzania był udział w lekcji muzealnej pt.: "Jaki znak twój? Orzeł Biały". Tematem przewodnim lekcji był znak Orła Białego. Uczniowie razem z prowadzącym, podążali szlakiem symbolu Orła na czapce wojskowej i poznali różne drogi Polaków do odzyskania Niepodległości. W drugiej części zajęć samodzielnie rozwiązywali karty pracy, dopasowując naklejki z wizerunkiem Orła do odpowiedniej czapki wojskowej. Dodatkową atrakcją była prezentacja oryginalnej szabli oficerskiej. Każdy uczeń miał  możliwość obejrzenia jej z bliska i wzięcia do ręki.

Logowanie