Ta strona używa plików cookies. Przeglądając tę stronę zakceptuj ich używanie lub wyłącz zapisywanie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.
Powered by ZSSalez

Najnowsze zdjęcia

Liceum Salezjańskie - film promocyjny

Projekt eTwinning – wywiady z zagranicznymi kolegami i koleżankami.

             W kolejnym zadaniu projektowym uczniowie polscy, włoscy i hiszpańscy prowadzili ze sobą swego rodzaju zdalne wywiady, rozmawiając na różne tematy. Zadane pytania i odpowiedzi zostały połączone w trzy wspólne filmiki. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi kwestie spędzania czasu wolnego, ulubionych sportów i pór roku, typowego jedzenia, występujących w kraju zwierząt, itp. W naszym zespole projektowym pytania Hiszpanom i Włochom zadawali uczniowie z klasy 3 SP, a na zadane przez zagraniczne zespoły pytania odpowiadały uczennice klasy 4 SP. Uzyskanie odpowiedzi na nasze pytania sprawiło uczniom wiele radości, ale czasem również trudności w zrozumieniu innego akcentu. Z dużą radością przyjęliśmy sposób powtórzenia przez uczennicę ze szkoły włoskiej słowa Przemyśl, w odpowiedzi na pytanie gdzie jest położone nasze miasto. Okazało się, że mieszkamy w miejscu, o bardzo trudno brzmiącej dla obcokrajowców nazwie. Miłym akcentem było też zaprezentowanie przez Hiszpanów na mapie miejsca znajdowania się klubu piłkarskiego, w którym obecnie gra polski piłkarz Robert Lewandowski, a także wykorzystanie naszej prezentacji o Przemyślu w odpowiedzi na pytanie o nasz miejski herb. Szkoda, że to już ostatnie zadanie w tym projekcie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny zobaczyli użyteczność nauki języka angielskiego w poznaniu innych osób, kultur i krajów.

Zapraszamy do pooglądania filmików:

An interview with Spanish friends

An interview with Italian friends

An interview with Polish friends

E. Winiarczyk

Logowanie